Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juncus tenuis Willd.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juncus (sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, bara (Hr), Šulek, B., 18791256, bičje (Hr), Šulek, B., 18791256, bika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, set (Hr), Šulek, B., 18791256, setinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sičika (Hr), Šulek, B., 18791256, sip (Hr), Šulek, B., 18791256, sit (Hr), Domac, R., 19944, sitak (Hr), Šulek, B., 18791256, sitek (Hr), Šulek, B., 18791256, sitina (Hr), Šulek, B., 18791256, sitinac (Hr), Horvatić, S., 19541819, sitinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sitje (Hr), Šulek, B., 18791256, šašica (Hr), Šulek, B., 18791256, šašika (Hr), Šulek, B., 18791256, šćit (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka vodena (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 2: 214 (1799)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Juncus aristatus Link, sinonim (s) , Juncus chloroticus Schult., sinonim (s) , Juncus germanorum Steud., sinonim (s), Syn. Pl. Glumac. 2. 1855. , Juncus gesneri Sm., sinonim (s), Engl. Fl. 2. 1824. , Juncus gracilis Sm. non Roth, sinonim (s) , Juncus lucidus Hochst., sinonim (s), Fl. Azor. 1844. , Juncus macer Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Juncus smithii Kunth, sinonim (s), Enum. Pl. 3. 1841.

Common names: nježni sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, nježni sit (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.