Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juncus trifidus L.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juncus (sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, bara (Hr), Šulek, B., 18791256, bičje (Hr), Šulek, B., 18791256, bika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, set (Hr), Šulek, B., 18791256, setinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sičika (Hr), Šulek, B., 18791256, sip (Hr), Šulek, B., 18791256, sit (Hr), Domac, R., 19944, sitak (Hr), Šulek, B., 18791256, sitek (Hr), Šulek, B., 18791256, sitina (Hr), Šulek, B., 18791256, sitinac (Hr), Horvatić, S., 19541819, sitinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sitje (Hr), Šulek, B., 18791256, šašica (Hr), Šulek, B., 18791256, šašika (Hr), Šulek, B., 18791256, šćit (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka vodena (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 326 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Juncus trifidus agg., sinonim (s)

Common names: trocjepi sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, trocjepi sit (Hr), Domac, R., 19944, trokraka sita (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.