Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juniperus communis L. ssp. nana Syme

Order: Pinales Gorozh.

Family: Cupressaceae (čempresi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juniperus (borovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, borovica (Hr), Domac, R., 19944, smriča (Hr), Šulek, B., 18791256, smrjeka (Hr), Šulek, B., 18791256, smrk (Hr), Šulek, B., 18791256, somina (Hr), Fukarek, P., 198148)

Place of publishing: Engl. Bot. ed. 3, 8: 275, t. 1383 (1868)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Juniperus alpina Gray, sinonim (s), Gray, Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Juniperus communis L. ssp. alpina (Suter) Čelak., sinonim (s), Prodr. Fl. Böhm. 17 (1867) , Juniperus communis L. var. montana Aiton, sinonim (s), Hortus Kew. (W. Aiton) 3: 414. 1789 , Juniperus nana Willd., nomen illegitimum (n. illeg.), Willd., Berlin. Baumz. 1796. , Juniperus nana Willd. ssp. alpina (Neilr.) Čelak, sinonim (s) , Juniperus sibirica Burgsd., sinonim (s), Burgsd., Anl. Erzieh. Holzart. 2. 1787.

Common names: česmika planinska (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.