Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Kernera saxatilis (L.) Rchb. in Mössler ssp. saxatilis

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Kernera (kršika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kršika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Mössler, Handb. ed. 2,2: 1142 (1828)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach3. Johann Christoph,Johann Christoph Mössler,Moessler

Synonyms: Kernera auriculata (Lam.) Rchb., inclusive (incl.) , Kernera decipiens (Willk.) Nyman, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.