Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Knautia longifolia (Waldst. et Kit.) W. D. J. Koch

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Knautia (prženica (Hr), Nikolić, T., 201912707, prženica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Fl. Germ. 343 (1835)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Knautia arvensis ssp. kochii (Brügger) Rouy, sinonim (s) , Knautia brachytricha Briq., sinonim (s) , Knautia csikii Jáv. et Szabó, sinonim (s) , Knautia kochii Brügger, sinonim (s) , Scabiosa longifolia Waldst. et Kit., sinonim (s) , Trichera longifolia (Waldst. et Kit.) Roem. et Schult., sinonim (s)

Common names: dugolistna prženica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugolistna prženica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.