Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bassia prostrata (L.) Beck

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bassia (metlica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Reichenbach, Icon. Fl. Germ. Helv. 24: 155 (1909)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Günther von Mannagetta und Lërchenau,Günther,Günther Beck von Beck,Beck von Mannagetta und Lerchenau,Managetta

Synonyms: Kochia prostrata (L.) Schrader, sinonim (s) , Salsola prostrata L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Salsola toseffii Urum., sinonim (s), Urum. in Period. Spis. Bulg. Knizh. Druzh. 63. 1903.

Common names: polegnuta metlica (Hr), Nikolić, T., 201912707, polegnuta metlica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.