Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bassia scoparia (L.) A. J. Scott

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bassia (metlica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Feddes Repert. 89: 108 (1978)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Andrew John Scott

Synonyms: Bassia scoparia ssp. densiflora (B. D. Jacks.) Ciruja & Velayos, sinonim (s), Anales Jard. Bot. Madrid 44: 577. 1987 , Bassia sicorica (O. Bolos et Masclans) Greuter et Burdet, inclusive (incl.), Willdenowia 13: 282. 1984 , Chenopodium scoparia L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 221 (1753) , Kochia densiflora B. D. Jacks., sinonim (s), B. D. Jacks., Index Kew. 2. 1894. , Kochia scoparia (L.) Schrad., sinonim (s), Schrad. in Neues J. Bot. 3(3-4). 1809. , Kochia scoparia ssp. culta (Voss) O. Bolos & Vigo, sinonim (s), Butl. Inst. Catalana Hist. Nat., Secc. Bot. 38: 88. 1974 , Kochia scoparia ssp. densiflora (Moq.) Aellen, sinonim (s), Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur., ed. 2, 3(2): 710. 1961 , Kochia sicorica O. Bolos et Masclans, sinonim (s) , Kochia sieversiana (Pall.) C. A. Mey., sinonim (s), C. A. Mey. in Ledebour, Fl. Altaic. 1. 1929. , Suaeda sieversiana Pall., sinonim (s), Pall., Ill. Pl. 1803.

Common names: metlasta metlica (Hr), Nikolić, T., 201912707, metlasta metlica (Hr), Forenbacher, S., 19985836, Radmelde (De), Anonymus, 19847744, burning bush (En), Anonymus, 19847744, fire bush (En), Anonymus, 19847744, summer cypress (En), Anonymus, 19847744, belvédere (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.