Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ajuga pyramidalis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ajuga (ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ivica (Hr), Domac, R., 19944, nitica divja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 561 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ajuga rupestris Schleich., sinonim (s), Nomencl. Bot., ed. 2, 1: 46. 1840 , Bugula pyramidalis (L.) Crantz, sinonim (s), Crantz, Inst. Rei Herb. 1. 1766. , Bulga pyramidalis (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2. 1891. , Teucrium pyramidale (L.) Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2. 1763.

Common names: piramidalna ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, duraća (Hr), Šulek, B., 18791256, piramidalna ivica (Hr), Domac, R., 19944, stari kruh (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.