Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Laburnum alpinum (Mill.) Bercht. et J. Presl

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Laburnum (negnjila (Hr), Nikolić, T., 201912707, zanovijet (Hr), Domac, R., 19944, Goldregn (De), Anonymus, 19847744, laburnum (En), Anonymus, 19847744, cytise (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Přir. Rostlin 3: 99 (1835)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. Bedŕicha (Friedrich) Wssemjra von Berchtold3. Jan Svatopluk (Swatopluk) Presl

Synonyms: Cytisus alpinus Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768. , Laburnum alpinum Griseb., sinonim (s)

Common names: planinska negnjila (Hr), Nikolić, T., 201912707, negnjil (Hr), Šarić, I., 19021841, planinska zanovijet (Hr), Forenbacher, S., 19985836, planinski zanovijet (Hr), Domac, R., 19944, zanovet mrežasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.