Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lagurus ovatus L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lagurus (baršunka (Hr), Nikolić, T., 201912707, baršunka (Hr), Domac, R., 19944, rep zečji (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 61 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: jajolika baršunka (Hr), Nikolić, T., 201912707, baršunka (Hr), Kvakan, P., 19527738, jajolika baršunka (Hr), Domac, R., 19944, zečji rep (Hr), Visiani, R., 18425573, zečji repić (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.