Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lamium maculatum (L.) L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Lamium (mrtvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopriva divja (Hr), Šulek, B., 18791256, medić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrtva kopriva (Hr), Domac, R., 19944, mrtvača (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtvica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2: 809 (1763)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lamium cupreum Schott, sinonim (s), Oesterr. Bot. Wochenbl. 1855. 1855. , Lamium foliosum Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2, 4. 1763. , Lamium laevigatum L., sinonim (s) , Lamium maculatum L. var. pallidiflorum (Beck.) ? , ? (dvojbeno) , Lamium maculatum var. hirsutum (Lam.) Nyman, sinonim (s), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Lamium pallidiflorum Beck. , sinonim (s), Ann. Nat. Hofmus. Wien. ii. (1887) 144.

Common names: pjegava mrtvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, koprivica mrtva (Hr), Hirc, D., 1908667, ljagasti medić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrtva kopriva (Hr), Hirc, D., 1908667, pčelosis (Hr), Šulek, B., 18791256, pjegava mrtva kopriva (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.