Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lappula patula (Lehm.) Gürke

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Lappula (čičkovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičkovac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Engler et Prantl, Nat. Pflanzenfam. IV (3a): 107 (1897)

Taxon author(s) 1. Johann Georg Christian Lehmann2. Robert Louis August Maximilian,Robert Louis August Maximilian Gürke,Guerke

Synonyms: Echinospermum patulum Lehm., sinonim (s), Lehm., Pl. Asperif. Nucif. 1818. , Lappula marginata sensu, sinonim (s) , Lappula redowskii ssp. patula (Lehm.) Maire, sinonim (s)

Common names: stršeći čičkovac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.