Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lappula squarrosa (Retz.) Dumort.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Lappula (čičkovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičkovac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Belg. 40 (1827)

Taxon author(s) 1. Anders Jahan Retzius2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Echinospermum lappula (L.) Lehm., sinonim (s), Lehm., Pl. Asperif. Nucif. 1818. , Echinospermum lappula (L.) Sm., sinonim (s) , Echinospermum squarrosum Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 345 , Lappula echinata Gilib., nomen illegitimum (n. illeg.), Gilib., Fl. Lit. Inch. 1. 1782. , Lappula myosotis Moench, sinonim (s), Moench, Methodus. 1794. , Myosotis lappula L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Myosotis squarrosa Retz., bazionim (baz.), Retz., Observ. Bot. 2. 1781.

Common names: ježasti čičkovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičkovac kostriešni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ježasti čičkovac (Hr), Domac, R., 19944, lopušnik (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.