Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus sativus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 730 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lathyrus stenophyllus (Boiss.) Gand. non. Boiss. et Heldr. in Boiss., sinonim (s)

Common names: sjetvena graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, cicerka (Hr), Šulek, B., 18791256, cič (Hr), Šulek, B., 18791256, čič (Hr), Šulek, B., 18791256, čičarica (Hr), Šulek, B., 18791256, čičerka (Hr), Šulek, B., 18791256, grah jari (Hr), Šulek, B., 18791256, grah jarić (Hr), Visiani, R., 18521686, grah poljak (Hr), Visiani, R., 18521686, grahorica (Hr), Hirc, D., 1912673, grašolika sustrica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jarić (Hr), Visiani, R., 18521686, sjekirica (Hr), Šulek, B., 18791256, sjetvena graholika (Hr), Domac, R., 19944, sjetvena kukavičica (Hr), Domac, R., 19944, slanac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.