Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Leersia oryzoides (L.) Sw.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Leersia (tajnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, tajnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nov. Gen. Sp. Pl. 21 (1788)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz

Synonyms: Ehrhartia clandestina ssp. murinum Weber, sinonim (s), F. H. Wigg., Prim. Fl. Holsat.: 64 (1780) , Oryza clandestina (Weber) A. Braun, sinonim (s), Verh. Bot. Vereins Prov. Brandenburg 2: 195 (1861) , Oryza oryzoides (L.) Dalla Torre et Sarnth., sinonim (s), Fl. Tirol 6: 142 (1906) , Phalaris oryzoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: rižasta tajnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlja riža (Hr), Kvakan, P., 19527738, tajnica (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.