Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lembotropis nigricans (L.) Griseb.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lembotropis (rabuželj (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Spicil. Fl. Rumel. 1: 10 (1843)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. August Heinrich Rudolf Grisebach

Synonyms: Cytisus nigricans L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: žuti rabuželj (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnkasta žućica (Hr), Domac, R., 19944, ditelina planinska (Hr), Visiani, R., 18521686, kopitak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.