Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lens nigricans (M. Bieb.) Godr.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lens (leća (Hr), Nikolić, T., 201912707, leća (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Lorr. 1: 173 (1843)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein2. Dominique Alexandre Godron

Synonyms: Ervum lentoides Ten., sinonim (s), Prod. Fl. Nap. 70. , Ervum nigricans M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 2. 1808. , Lens beibersteinii Lamotte, nomen illegitimum (n. illeg.) , Lens culinaris ssp. nigricans (M. Bieb.) Thell., sinonim (s) , Vicia marshallii Arcang., sinonim (s) , Vicia nigricans (MB.) Coss. et Germ. non Hook. et Arn., sinonim (s)

Common names: crnkasta leća (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnkasta leća (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.