Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Leonurus marrubiastrum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Leonurus (srčenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, srčenica (Hr), Domac, R., 19944, srdčanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 584 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chaiturus leonuroides Willd., sinonim (s), Fl. Berol. Prodr.: 201. 1787 , Chaiturus marrubiastrum (L.) Ehrh. ex Spenner, sinonim (s) , Chaiturus marrubiastrum (L.) Ehrh. ex. Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1: 317. 1831 , Chaiturus marrubiastrum (L.) Rchb., sinonim (s)

Common names: pustenasta srčenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodkasta tetrelika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pustenasta srčenica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.