Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lepidium campestre (L.) W. T. Aiton

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lepidium (grbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grbica (Hr), Domac, R., 19944, ognjivac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed. 2, 4: 88 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Thlaspi campestre L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: poljska grbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grbica bodkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poljska grbica (Hr), Domac, R., 19944, trgovačko stanje (Hr), Šulek, B., 18791256, cow cress (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, field cress (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.