Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lepidium graminifolium L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lepidium (grbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grbica (Hr), Domac, R., 19944, ognjivac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Nat. ed 10, 2: 1127 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lepidium iberis auct., sinonim (s) , Nasturtium iberis (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 432 (1800) non Lepidium iberis L. (=L. virginicum)

Common names: travolistna grbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grbica travolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kren divji (Hr), Šulek, B., 18791256, renak divji (Hr), Šulek, B., 18791256, uskolisna grbica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.