Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Levisticum officinale W. D. J. Koch

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Levisticum (ljupčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljupčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nova Acta Acad. Leop.-Carol. 12,1: 101 (1824)

Taxon author(s) 1. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Levisticum paludapifolium (Lam.) Aschers., sinonim (s) , Ligusticum levisticum L., sinonim (s), Sp. Pl. 1753: 250.

Common names: ljekoviti ljupčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jubček (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, Lewerstockel (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, lubčac (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, lustik (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, luštrek (Hr), Hirc, D., 1908667, luštrik (Hr), Pahlow, M., 19897748, ljekoviti ljupčac (Hr), Domac, R., 19944, ljubačac (Hr), Pahlow, M., 19897748, ljupčac (Hr), Kušan, F., 19562137, miloduh (Hr), Kušan, F., 19562137, selen (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, trojevac (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, veleštika (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, Liebstockel (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, bladder-seed (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, lovage (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, livé (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, zori (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.