Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ligusticum mutellina (L.) Crantz

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ligusticum (koprenjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koprenjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. 3: 81 (1767)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Ligusticum mutellina ssp. adonidifolium (J. Gay) Beauverd, sinonim (s) , Meum adonidifolium J. Gay, sinonim (s), J. Gay in Bull. Soc. Bot. France 7. 1860. , Meum mutellina (L.) Gaertn., sinonim (s) , Phellandrium mutellina L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: planinski koprenjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, majčinsko zelje (Hr), Lakušić, R., 19826043, planinski koprenjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.