Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ligustrum vulgare L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Oleaceae (masline (Hr), Horvatić, S., 19541819, maslinjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ligustrum (kalina (Hr), Nikolić, T., 201912707, kalina (Hr), Domac, R., 19944, zimolez (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Liguster (De), Anonymus, 19847744, Rainweide (De), Anonymus, 19847744, privet (En), Anonymus, 19847744, troéne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 7 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: obična kalina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bielocvjetni zimolez (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, biser (Hr), Šulek, B., 18791256, biserovo drvo (Hr), Šulek, B., 18791256, cvit biserni (Hr), Visiani, R., 18521686, divlji jorgovan (Hr), Šimić, F., 19807722, groždje kozino (Hr), Šulek, B., 18791256, jergovan (Hr), Haračić, A., 1894783, jergovan bieli (Hr), Šulek, B., 18791256, kalina (Hr), Hirc, D., 1906664, kozjač (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjačica (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kozje grožđe (Hr), Grlić, Lj., 19845498, liguster (Hr), Grlić, Lj., 19845498, lin (Hr), Šulek, B., 18791256, mečkovac (Hr), Šulek, B., 18791256, metprika (Hr), Šulek, B., 18791256, mileševina (Hr), Šulek, B., 18791256, miloduh (Hr), Visiani, R., 18521686, neprika (Hr), Šulek, B., 18791256, obična kalina (Hr), Domac, R., 19944, pas leskovina (Hr), Šulek, B., 18791256, pupator (Hr), Visiani, R., 18521686, tergovan bjeli (Hr), Visiani, R., 18521686, zemeleza (Hr), Šulek, B., 18791256, zimolez (Hr), Hirc, D., 1906664, zimolezina (Hr), Grlić, Lj., 19845498, zimolezovina (Hr), Šulek, B., 18791256, zimolozina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.