Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Limodorum abortivum (L.) Sw.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Limodorum (šilorep (Hr), Nikolić, T., 201912707, šiljorep (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nova Acta Regiae Soc. Sci. Upsal. 6: 80 (1799)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz

Synonyms: Centrorsis abortivum Sw., sinonim (s) , Centrosis abortiva (L.) Sw., sinonim (s), Adnot. Bot. 1829. , Epipactis abortiva All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 151. 1785 , Ionorchis abortiva (L.) Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich 2(1). 1890. , Orchis abortiva L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753.

Common names: ljubičasti šilorep (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubičasti šiljorep (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.