Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Limonium dictyophorum (Tausch) Degen

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Plumbaginaceae (vranomilke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vranjemili (Hr), Horvatić, S., 19541819, vranjemiline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Limonium (mrižica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrižica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Veleb. 2: 540, 1937

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch2. Árpád von Degen

Synonyms: Limonium anfractum (C. E. Salmon) C. E. Salmon, sinonim (s), J. Bot. (London) 62: 336 , Statice anfracta Salmon, sinonim (s), J. Bot. (London) 60: 345 , Statice cancellata Bernh. var. glabra Boiss., sinonim (s) , Statice cosyrensis Hayek, non Guss., sinonim (s) , Statice dictyophora Tausch, sinonim (s), Syll. Pl. Nov. Ratisb. 1: 254

Common names: savitljiva mrižica (Hr), Nikolić, T., 201912707, savitljiva mrižica (Hr), Domac, R., 19944, travulja (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.