Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Linaria angustissima (Loisel.) Borbás

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Linaria (lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lanilist (Hr), Domac, R., 19944, traven (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Balaton Növényföldr. 376 (1900)

Taxon author(s) 1. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps2. Vinczé (Vincent, Vince) von Borbás

Synonyms: Antirrhinum angustifolium Vill., sinonim (s) , Antirrhinum bauhinii Gaudin, sinonim (s) , Antirrhinum genistifolium Vill., sinonim (s) , Linaria angustifolia DC., sinonim (s) , Linaria angustifolia Rchb., sinonim (s) , Linaria angustissima Borbás, sinonim (s) , Linaria italica Trev., sinonim (s) , Linaria linifolia Roch, sinonim (s)

Common names: uski lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, konopljanka (Hr), 18471006, planak (Hr), 18471006, uski lanilist (Hr), Domac, R., 19944, uzkolistni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.