Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lindernia procumbens (Krock.) Philcox

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lindernia (ljubor (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubor (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Taxon 14: 30 (1965)

Taxon author(s) 1. Anton Johann Krocker2. David Philcox

Synonyms: Anagalloides procumbens Krock., sinonim (s), Fl. Siles. 2(1): 398. 1790. , Capraria gratioloides L., sinonim (s) , Gratiola inundata Kit., sinonim (s), Pl. Min. Cogn. Pug. 1: 1. 1813 , Lindernia gratioloides sensu Hayek non Lloyd, sinonim (s) , Lindernia pyxidaria L., pro-parte sinonim (pp.)

Common names: trožilni ljubor (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubor (Hr), Horvatić, S., 19541819, oboreni ljubor (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trožilni ljubor (Hr), Domac, R., 19944, polegla lindernija (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.