Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Liparis loeselii (L.) Rich.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Liparis (zelenac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Orchid. Eur. Annot. 38 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Louis Claude Marie Richard

Synonyms: Malaxis loeselii (L.) Sw., sinonim (s), Kongl. Vetensk. Acad. Nya Handl. 21. 1800. , Ophrys loeselii L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Pseudorchis loeselii (L.) Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Sturmia loeselli Rchb., sinonim (s)

Common names: Loeselov zelenac (Hr), Nikolić, T., 201912707, Sumpf - Glanzkraut (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Liparide (It), Pignatti, S., 19825783, loeselijeva grezovka (Sn), Martinčič, A.; Sušnik, F., 19692402

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.