Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Littorella uniflora (L.) Asch.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Littorella (močvarka (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Brandenburg 1: 544 (1864)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Paul Friedrich August Ascherson

Synonyms: Littorella juncea Berg., nomen illegitimum (n. illeg.), Vet. Acad. Handl.: 29 (1768) , Littorella lacustris L., nomen illegitimum (n. illeg.), Mant. Pl. 2: 295 (1771) , Plantago uniflora L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 115 (1753)

Common names: šiljkolistna močvarka (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarka šiljkolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.