Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lloydia serotina (L.) Rchb.

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lloydia (lojdija (Hr), Nikolić, T., 201912707, lojdija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Germ. Excurs. 102 (1830)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Bulbocodium serotinum L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753.

Common names: kasna lojdija (Hr), Nikolić, T., 201912707, kasna lojdija (Hr), Domac, R., 19944, lojdija (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.