Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lobularia maritima (L.) Desv.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lobularia (češlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, češlika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Jour. Bot. Appl. 3: 162 (1814)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicaise Auguste Desvaux

Synonyms: Alyssum maritimum (L.) Lam., sinonim (s), Lam. in Lam. & Poir., Encycl. 1. 1783. , Clypeola maritima L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753. , Koniga maritima (L.) R. Br., sinonim (s), R. Br., Narr. Travels Africa 2. 1826. , Lobularia strigulosa ( Kunze) Willk., sinonim (s) , Ptilotrichum strigulosum Kunze, sinonim (s), Kunze in Flora 29. 1846.

Common names: primorska češlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, češlika (Hr), Horvatić, S., 19541819, češlika dugomošnjica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljika (Hr), Cvjetković, A., 20037668, primorska češlika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.