Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lotus angustissimus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lotus (svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladjovina (Hr), Šulek, B., 18791256, smiljkita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svinduša (Hr), Domac, R., 19944, svinjduša (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 774 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lotus ciliatus Ten., sinonim (s), Hort. Neap. App. 66; & Prod. Fl. Nap. 44. , Lotus parviflorus sensu, sinonim (s) , Lotus praetermissus Kupr., sinonim (s) , Lotus thessalus Hayek, sinonim (s), Hayek in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30. 1926.

Common names: stješnjena svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707, smiljkita uzka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stješnjena svinđuša (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.