Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lupinus angustifolius L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lupinus (vučika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lupina (Hr), Šimić, F., 19807722, vučika (Hr), Domac, R., 19944, vučjak (Hr), Šimić, F., 19807722, vučji bob (Hr), Šulek, B., 18791256, Lupine (De), Anonymus, 19847744, lupin (En), Anonymus, 19847744, lupin (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 721 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lupinus angustifolius ssp. leucospermus (Boiss. et Reut. ) Cout., sinonim (s) , Lupinus leucospermus Boiss. et Reut., sinonim (s)

Common names: uskolisna vučika (Hr), Nikolić, T., 201912707, uskolisna vučika (Hr), Forenbacher, S., 19985836, vučika uzkolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.