Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Luzula campestris (L.) DC.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Luzula (bekica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bekica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam. et DC., Fl. Fr. ed. 3, 3: 161 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Juncus campestris L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Luzula calabra Ten., sinonim (s) , Luzula campestris ssp. vulgaris (Gaudin) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2(2): 521 (1904) , Luzula campestris var. vulgaris Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 2. 1828. , Luzula chabertii Rouy, sinonim (s), Fl. France 13: 266 (1912) , Luzula subpilosa (Gilib.) V. I. Krecz., sinonim (s) , Luzula vulgaris (Gaudin) Buchenau, sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 7: 175 (1885)

Common names: poljska bekica (Hr), Nikolić, T., 201912707, brulica (Hr), Šulek, B., 18791256, poljska bekica (Hr), Domac, R., 19944, reja (Hr), Šulek, B., 18791256, runjava trava (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.