Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Luzula forsteri (Sm.) DC.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Luzula (bekica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bekica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam. et DC., Syn. Pl. Fl. Gall. 150 (1806)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Juncus forsteri Sm., bazionim (baz.), Fl. Brit. 3. 1804. , Luzula caspica Rupr. ex Bordz., sinonim (s)

Common names: Forsterova bekica (Hr), Nikolić, T., 201912707, Forsterova bekica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.