Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lychnis coronaria (L.) Desr. in Lam.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Lychnis (drijemina (Hr), Nikolić, T., 201912707, driemina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, drijemina (Hr), Horvatić, S., 19541819, končac (Hr), Šulek, B., 18791256, mekočlan (Hr), Šulek, B., 18791256, mekočlanka (Hr), Šulek, B., 18791256, rumenika (Hr), Domac, R., 19944, svićarica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Encycl. Meth. Bot. 3: 643 (1792)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Louis Auguste Joseph Desrousseaux3. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck

Synonyms: Agrostema coronaria L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 436 (1753) , Coronaria coriacea Gorsk., sinonim (s), Kom., Fl. URSS 6: 699 (1936) , Coronaria coriacea Schischkin ex. Gorschk., sinonim (s) , Silene coronaria (L.) Clairv., sinonim (s), Man. Herbor. Suisse: 145 (1811)

Common names: okrunjena drijemina (Hr), Nikolić, T., 201912707, božji cviet (Hr), Šulek, B., 18791256, divojačka ružica (Hr), Šulek, B., 18791256, krunovina (Hr), Šulek, B., 18791256, krupak (Hr), Šulek, B., 18791256, kukolj divji (Hr), Šulek, B., 18791256, kukolj pavjenčasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metiljka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vjenčasta rumenika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.