Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lychnis flos-cuculi L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Lychnis (drijemina (Hr), Nikolić, T., 201912707, driemina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, drijemina (Hr), Horvatić, S., 19541819, končac (Hr), Šulek, B., 18791256, mekočlan (Hr), Šulek, B., 18791256, mekočlanka (Hr), Šulek, B., 18791256, rumenika (Hr), Domac, R., 19944, svićarica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 434 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Agrostema flos-cuculi (L.) G. Don fil., sinonim (s) , Coronaria flos-cuculi (L.) A. Braun, sinonim (s), Flora 26: 368. 1843. , Lychnis cyrilli K. Richter, sinonim (s) , Silene flos-cuculi (L.) Clairv., sinonim (s), Sp. Pl.: 436 (1753)

Common names: rumena drijemina (Hr), Nikolić, T., 201912707, driemina kukmasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, drijemnina (Hr), Domac, R., 19944, rumena rumenika (Hr), Šimić, F., 19807722, rumen-cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, rumenika (Hr), Šulek, B., 18791256, rumenila (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.