Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lycium intricatum Boiss.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lycium (kustovnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni trn (Hr), Šulek, B., 18791256, kustovnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vučac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Elenchus 66 (1838)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Lycium europaeum L. var. ramulosum (Dunal) Fiori, sinonim (s) , Lycium persicum Miers var. leptophyllum (Dunal) Hayek, sinonim (s)

Common names: isprepletena kustovnica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.