Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solanum lycopersicum L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Solanum (pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pomočnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pomoćnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 185 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lycopersicon esculentum Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 1 (1768) , Lycopersicon lycopersicum (L.) H. Karst., sinonim (s), Deut. Fl.: 966 (1882)

Common names: rajčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jabučasta rajčika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jabučica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, jabučica zlatna (Hr), Šulek, B., 18791256, paradajs (Hr), Hirc, D., 1906664, paradajz (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, patlidžan (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, pomidor (Hr), Hirc, D., 1906664, rajčica (Hr), Domac, R., 19944, tomato (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.