Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lythrum salicaria L.

Order: Myrtales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Lythraceae (vrbice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lythrum (vrbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrbica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 446 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lythrum salicaria var. tomentosum DC., sinonim (s), DC., Prodr. 3. 1828.

Common names: purpurna vrbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, drienak (Hr), Šulek, B., 18791256, potočni klasić (Hr), Šulek, B., 18791256, purpurna vrbica (Hr), Domac, R., 19944, vrbica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vrbica četverosrha (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrbičica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vrbnica (Hr), Šulek, B., 18791256, vrbovca (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.