Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Malaxis monophyllos (L.) Sw.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Malaxis (mekača (Hr), Nikolić, T., 201912707, mekača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Act. Holm. 1800: 234 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz

Synonyms: Achroanthes monophyllos (L.) Greene, sinonim (s), Pittonia 2: 183. 1891 , Epipactis monophylla Schmidt, sinonim (s), Samml. Phys.-Ökon. Aufs. 1: 245. 1795 , Microstylis monophyllos (L.) Lindl., sinonim (s) , Ophrys monophyllos L., sinonim (s)

Common names: jednolisna mekača (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednolisna mekača (Hr), Domac, R., 19944, Einblättrige Weichorchis (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Microstile (It), Pignatti, S., 19825783, enolistna plevka (Sn), Martinčič, A.; Sušnik, F., 19692402

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.