Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Malva pusilla Sm.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Malvaceae (sljezovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Malva (sljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, laglje (Hr), Hirc, D., 1906664, sklez (Hr), Šulek, B., 18791256, sljez (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Engl. Bot. 4: tab. 241 (1795)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Synonyms: Malva borealis Wallr., sinonim (s), FED , Malva rotundifolia L., sinonim (s), Sp. Pl.: 688 (1753)

Common names: sićušni sljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, sićušni sljez (Hr), Domac, R., 19944, slez modri (Hr), Šulek, B., 18791256, sliez krugljolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sliz divji (Hr), Šulek, B., 18791256, sliz poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, sljez po zemlji (Hr), Šulek, B., 18791256, sljez pozemljuh (Hr), Šulek, B., 18791256, sljež (Hr), Šulek, B., 18791256, trava konjska (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.