Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Malva sylvestris L.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Malvaceae (sljezovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Malva (sljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, laglje (Hr), Hirc, D., 1906664, sklez (Hr), Šulek, B., 18791256, sljez (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 689 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Malva ambigua Guss., sinonim (s), Guss., Fl. Sicul. Prodr. 2. 1828. , Malva erecta C. Presl, sinonim (s), C. Presl in Presl & Presl, Delic. Prag. 1822. , Malva mauritiana L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Malva silvestris f. typica Posp., inclusive (incl.) , Malva sylvestris L. f. polymorpha Parl., sinonim (s) , Malva sylvestris L. var. polymorpha (Guss.) Parl., sinonim (s), 1873, Fl. Ital., 5 : 49

Common names: šumski sljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni sljez (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, guščja trava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, slez (Hr), Šulek, B., 18791256, slez mali (Hr), Haračić, A., 1894783, sliez osovni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sliz (Hr), Visiani, R., 18521686, sliz planinski (Hr), Šulek, B., 18791256, sljez (Hr), Visiani, R., 18521686, sljez veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, sljež (Hr), Šulek, B., 18791256, šumski sljez (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.