Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Marrubium incanum Desr.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Marrubium (tetrljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, andara (Hr), Šulek, B., 18791256, andarac (Hr), Šulek, B., 18791256, macina trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, marulja (Hr), Domac, R., 19944, teterljan (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tetrljan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam., Encycl. 3: 715 (1792)

Taxon author(s) 1. Louis Auguste Joseph Desrousseaux

Synonyms: Marrubium candidissimum sensu, sinonim (s)

Common names: bijeli tetrljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, bieli teterljan (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bijela marulja (Hr), Domac, R., 19944, bijeli tetrljan (Hr), Domac, R., 19944, biluč (Hr), Šimić, F., 19807722, bilušina (Hr), Šulek, B., 18791256, bjelo zelje (Hr), 18471006, ovčje smilje (Hr), Šimić, F., 19807722, ruta (Hr), Šimić, F., 19807722, zelje bilo (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.