Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Matthiola tricuspidata (L.) W. T. Aiton

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Matthiola (ljubičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubičina (Hr), Domac, R., 19944, vihojla (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed. 2, 4: 120 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Cheiranthus tricuspidatus L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: trošiljkasta ljubičina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.