Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago lupulina L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 779 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Medicago appenina J.Woods, sinonim (s) , Medicago lupulina ssp. jalasii Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 67: 6 (1963) , Medicago lupulina ssp. lupulina, sinonim (s) , Medicago lupulina var. glandulifera Neumann, sinonim (s) , Medicago lupulina var. glanduligera Neumann, sinonim (s) , Medicago lupulina var. glandulosa Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s) , Medicago lupulina var. lupulina, sinonim (s) , Medicago lupulina var. willdenowiana W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 161 (1835)

Common names: hmeljasta vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, dunjica (Hr), Šimić, F., 19807722, hmeljasta dunjica (Hr), Domac, R., 19944, hmeljasta lucerka (Hr), Kvakan, P., 19527738, hmeljasta vija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.