Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago orbicularis (L.) Bartal.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Cat. Piante Siena 60 (1876)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Biagio Bartalini

Synonyms: Medicago applanata Hornem., sinonim (s), Hornem., Hort. Bot. Hafn. Suppl. 1819. , Medicago biance (Urb.) P. Silva, sinonim (s) , Medicago cuneata Woods, sinonim (s) , Medicago marginata Willd., sinonim (s), Willd., Enum. Pl. 1809. , Medicago orbicularis (L.) All., sinonim (s) , Medicago polymorpha var. orbicularis L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: okruglasta vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, bečić (Hr), Šulek, B., 18791256, djetelina (Hr), Visiani, R., 18521686, dunjica orubljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.