Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago rigidula (L.) All.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 316 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Medicago agrestis Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 1. 1811. , Medicago cinerascens Jord. in F. W. Schultz, sinonim (s) , Medicago depressa Jord., sinonim (s), Jord., Cat. Jard. Grenoble 1848. 1848. , Medicago gerardii Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1802. , Medicago germana Jord. in F. W. Schultz, sinonim (s) , Medicago polymorpha var. rigidula L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Medicago rigidula ssp. agrestis (Ten.) Ponert, sinonim (s) , Medicago rigidula ssp. cinerascens (Jord.) Ponert, sinonim (s) , Medicago rigidula ssp. zoharyi Ponert, sinonim (s)

Common names: finohrapava vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, finohrapava dunjica (Hr), Domac, R., 19944, finohrapava vija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.