Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melampyrum cristatum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Melampyrum (urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, livadar (Hr), Horvatić, S., 19541819, urodica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 605 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Melampyrum cristatum ssp. ronnigeri (Poeverl.) Ronniger, sinonim (s), Vierteljahresschr. Nat. Ges. Zürich 55: 321 (1910) , Melampyrum cristatum ssp. solstitiale (Ronniger) Ronniger, sinonim (s), Vierteljahresschr. Nat. Ges. Zürich 55: 321 (1910) , Melampyrum cristatum var. cristatum, sinonim (s) , Melampyrum cristatum var. ronnigeri (Poeverl.) Beauverd, sinonim (s), Schinz et R. Keller, Fl. Schweiz, ed. 3, 2: 304 (1914) , Melampyrum cristatum var. solstitiale (Ronniger) Maly, sinonim (s), Magyar Bot. Lapok 7: 231 (1908) , Melampyrum ronnigeri Poeverl., sinonim (s), in Allg. Bot. Zeitschr. 13: 177. 1907. , Melampyrum solstitiale Ronniger, sinonim (s), Herb. Norm. 48: 247 (1907)

Common names: krestava urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grebenasta urodica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krestava urodica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.