Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melilotus indicus (L.) All.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Melilotus (nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, kokotac (Hr), Domac, R., 19944, ždraljika (Hr), Šimić, F., 19807722)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 308 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Melilotus bonplandii Ten., sinonim (s) , Melilotus indicus (L.) var. tommasinii O. E. Schulz, sinonim (s) , Melilotus indicus ssp. permixtus (Jord.) Rouy, sinonim (s) , Melilotus melilotus-indica Asch. et Graebn., sinonim (s) , Melilotus parviflora Desf., sinonim (s) , Melilotus parviflorus f. angustifolia Freyn., sinonim (s) , Melilotus permixtus Jord., sinonim (s) , Melilotus tommasinii Jord., sinonim (s) , Trifolium indicum L., sinonim (s) , Trifolium indicus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 765 (1753)

Common names: sitnocvjetni nokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, sitnocvjetni kokotac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.